Skip Navigation Links

Gürer “Niğde’ye Verilen Sözler Havada Kaldı”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde iline AKP iktidarları döneminde verilen sözlerin tutulmadığını söyledi.

Gürer “Niğde’ye Verilen Sözler Havada Kaldı”

Politika   A+a-

 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Niğde iline AKP iktidarları döneminde verilen sözlerin tutulmadığını söyledi.

TBMM konuşan Gürer “TÜİK verilerine göre Niğde ilinde göç devam etmektedir. Niğde'ye gerekli yatırımlar yapılmamaktadır. Üreticinin ürettiği ürün değer bulmamaktadır.” dedi.
 
YATIRIMLAR NE OLDU?
 
CHP’li Vekil Gürer, Niğde yapılacağı söylenen yatırımlarında gerçekleşmediğine dikkat çekti.
 
Gürer “Niğde-Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi, beş yıl geçmiş, hâlen ihale edilmemiştir. YEKA kapsamında söz verilen yatırımlar yapılmamıştır, temel olarak kalmıştır. BİRKO gibi dev tesis ne yazık ki destek alamayıp kapanmıştır.
 Niğde merkez ile Çiftlik ilçesi arasındaki 35 kilometre yol beş yıldır bitirilememiştir. Söz verilen havaalanı yirmi yıldır temel olarak durmaktadır. Yüksek hızlı tren projesinde Niğde il merkezi yoktur. Ankara-Niğde Otobanı bir türlü tamamlanmamaktadır.” diye konuştu.
 
AKKAYA BARAJI TEMİZLENMEDİ?
 
Gürer Akkaya Barajı çevre felaketi olduğunu bir kez daha TBMM’de ifade ederek “Niğde-Bor arasındaki Akkaya Barajı çevre felaketi olarak yirmi yıldır temizlenmemektedir.” diye sözlerine ekledi.
 
PETROL NE OLDU
 
Gürer her seçim öncesi AKP’li Bakanların Niğde’de petrol bulundu haberlerine de gönderme yaptı. Gürer “AKP'nin her seçimde "Petrol bulduk." dediği Niğde'den yirmi yıldır bir türlü petrol çıkmamaktadır.” diye konuştu.
 
HASTANE ve ESNAF
 
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer konuşmasında hastanede yeterli branş doktorunun olmadığını, Niğde’de Suriyeli esnaf sayısı artarken Niğdeli esnaf işyeri kapattığını da gündeme taşıdı.
 
Gürer “Hastanede yeterli branş doktorları yoktur. İş alanları daralmaktadır. Suriyeliler Niğde'de iş yeri açarken Niğdeli esnaf ise iş yerini kapatmaktadır. Niğde'de son dönemde 816 iş yeri kapanmıştır.” diye sözlerini tamamladı.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!