Skip Navigation Links

Tecimer MHP'den Bor Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Bor ilçesinde siyasi partilerin aday adayları seçim yaklaştıkça netleşmeye ve açıklamalarıyla...

Tecimer MHP'den Bor Belediye Başkan Aday Adaylığını AçıkladıWeb
TV

Bor   A+a-

Haber & Fotoğraf ve Video

Kent51 Haber 

 

Bor ilçesinde siyasi partilerin aday adayları seçim yaklaştıkça netleşmeye ve açıklamalarıyla kendilerini deklare etmeye başladılar.

 

Kısa süre önce "Niğde ve Bor medyasında ilk kez www.kent51.net sitemiz tarafından" açıklama yapacağı duyurulan Mustafa Tecimer Milliyetçi Hareket Partisinden 31 Mart Yerel Seçimleri için Belediye Başkan Aday Adaylığını partisinde yaptığı basın açıklamasıyla duyurdu.

 
 
Başkan Aday Adayı Tecimer kısa mesaj yolu ile tüm halkı davet ettiği basın açıklaması,Bor Milliyetçi Hareket Partisi ilçe binasında 22.11.2018  Perşembe günü saat 19.30'da gerçekleştirildi.
 
Başkan Aday adayı Tecimer konuşmasında ;
 
"Milliyetçi Hareket Partisi Bor Belediye Başkalığı Aday Adaylığı Başvuru ve Tanıtım Toplantısına , "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli liderliğinde önümüzdeki demokrasi sınavından da yine tarihi bir başarıyla çıkacağımıza inanıyorum" dedi.
 
 
Milliyetçi hareket partisi bor belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yapan Mustafa Tecimer ile beraberinde İlçe Teşkilat Başkanı, Delegeler, ve ilçe yönetimi ve partililerin katılımıyla gerçekleşen toplantı da aday adaylarını Mustafa Tecimer 5 dakikalık bir konuşmada, ülkenin kalkınmasının yerel yönetimlerden başladığına inananlardan olduğunu söyledi. Bor İlçemizin sorunlarını bildiğini belirten Tecimer, şehrin sosyal ve ekonomik refahı için dava arkadaşlarından destek istedi.
 
Bor teşkilatının her bir mensubuna teşekkür ederek sözlerine başlayan Mustafa Tecimer, "İnsan da meyve veren bir ağaç gibidir, zamanı geldiğinde, birikimlerini insanlığa sunar. Siyaseti, böylesine ulvi bir hizmetin, aracı olarak gördüm. Özellikle, doğup büyüdüğümüz topraklarda, vefa borcu ödemenin yollarından biridir. Bu düşünceyle, 40 yıldır içinde bulunduğum siyasi hayatımı büyük bir şevkle yürüttüm. Eğitim hayatımın ilk ve Orta Öğrenimini Bor ilçemizde tamamladım. 1978 yılında Niğde ticaret lisesinden mezun oldum. 1979 yılında Niğde Eğitim Enstitüsü sınavını kazandım fakat o dönemdeki olaylar nedeni ile devam edemedim. 1984 yılında Askerlik görevimi tamamladıktan sonra perakende sektöründe ticari hayatıma başladım 35 yıldır yürüttüğüm ticari hayatımdaki tecrübelerim ile 40 yılı aşkın bir süredir yerel yönetimlerde edindiğim tecrübelerimi siz değerli hemşerilerim ile paylaşmak için aday adayım oldum.
 
Şehre vefa duygusunu yerine getirmek istediğini ifade eden Tecimer, "MHP'nin yerel yönetim, misyon ve vizyonunu, bulunduğum yerel yönetime uyarlayarak, vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda, duyarlı ve çağın yeniliklerine açık, vizyoner bir yaklaşım sergilemeye çalışacağım. Ülkemizin kalkınmasının, yerel yönetimlerden başladığına inananlardanım. Çocukluğumun geçtiği Bor ilçesinin, havasını teneffüs ettiğim şehirde, birlikte yaşadığım insanlarla ortak bir kader birliği içerisindeyim. 40 yıldır üstlendiğim siyasi görevler sayesinde, daha yakından ve farkındalık geliştirerek, çözümün bir parçası olağiz. Bor ilçemizin geleceğinde etkili olmak, bilgi ve birikimimi, yaşadığım şehrin ve hemşerilerimin hizmetine sunmak, en büyük arzumdur. Bu görev bilinciyle, ilkeli, adil, disiplinli ve MHP’nin yerel yönetimler vizyonunun bir parçası olarak, yaşadığım şehre vefa duygumu yerine getirmek istiyorum. İnsan odaklı bir bakışla, Bor ilçemize bir şehir kimliği ve aidiyeti oluşturarak, doğup büyüdüğüm şehrin bir yandan ekonomik potansiyelini geliştirirken, "marka bir şehir" haline gelmesi için gerekli çalışmaları yapmak, hemşerilerime "Ben Bor’luyum" sözünü gurur duyarak söyletmek istiyorum" şeklinde konuştu.
 
Çözüm odaklı bir yerel yönetim sözü de veren Mustafa Tecimer, "Yerel yönetimlerin, vatandaşa doğrudan hizmetin gerçekleştirildiği alanlar olduğunun farkında olarak, sizlerle birlikte el ele vererek, konuşarak, iletişime açık çözüm odaklı bir yerel yönetim sözü veriyorum. Yine sizlerle birlikte bir ekip olarak; kent yaşamında, yerel halkın refah seviyesini, yaşam kalitesini ve konforunu yükseltmek için gerekli planlamaları yapmak; sanayi potansiyelini, çağımız teknolojileri ile doğru değerlendirmek suretiyle, İş-Kur, Meslek Eğitim Merkezi ve Belediye işbirliğiyle, gençlerin işsizlik problemini ve sanayicinin ihtiyaç duyduğu emek gücünü çözmek; şehrimizin doğa ve turizm potansiyelini değerlendirip, çeşitlendirerek, ekonomiyi canlandıracak, sosyal-kültürel hareketliliği sağlayacak bir sinerji oluşturmak; Dünyanın en verimli ovalarından birine sahip şehrimizin, tarım potansiyelini doğru değerlendirmek düşüncesindeyim. Farklılıkları zenginliğimiz olarak gören ve kabul eden, bir siyaset anlayışının temsilcisi olarak, insanı merkeze alan, sorunlara çözüm odaklı yaklaşan, şehrin geleceğini inşa etmek için, bugününü doğru etüd etmenin önemli olduğuna inanan bir vizyonla, gerek eğitimlerim gerek tecrübelerim ışığında, yetkin ve etkin bir yönetim anlayışını hakim kılarak, Bor İlçemizi geleceğe taşımak için planladığım projeleri hayata geçirmek en büyük arzumdur" ifadelerini kullandı.
 
"Önümüzdeki demokrasi sınavından tarihi başarıyla çıkacağımıza inanıyorum"
 
Tecimer sözlerini şu şekilde tamamladı;
 
"Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli liderliğinde önümüzdeki demokrasi sınavından da yine tarihi bir başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Siyaseti, bir bayrak yarışı olarak görüyorum. İçinde bulunduğum siyasi terbiyenin de, bu bakış açısını benimsediğini biliyorum Bor ilçemizin sorunlarını bilen bir kardeşiniz olarak şehrimizin sosyal ve ekonomik refahı için siz değerli dava arkadaşlarımdan desteklerinizi bekliyorum." Dedi.
 
Konuşması sonrası başvuru belgesini Bor MHP İlçe Başkanı Nazmi Konuş'a teslim eden Tecimer davetililer ve partilileri ile bir süre sohbet ederek sorularını yanıtladı.
Toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
 
Tecimer MHP'den Bor Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Toplam (3) adet yorum var.
Burak 23 Kasım 2018 Cuma
Bor Mustafa Tecimerden daha iyisini bulamazdı. Allah yolunuzu açık etsin.
CANER UNLUER 23 Kasım 2018 Cuma
Yolun yolumuzdur Sayın Mustafa tecimer başkanım
Amirrrr 23 Kasım 2018 Cuma
Helalin var la mustafa bizleri utandirdin bor sesin aslan gardasim yürü la kim tutar seni
BU İÇERİK FACEBOOK YORUMUNA AÇIK DEĞİL!